| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 63.50 mm (2.500″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 2-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C14214)
$0.17
1/4" Diameter, 3-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C14334)
$0.91
3/4″ Diameter, 2-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C34212)
$3.50
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.4 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | T-SHOP |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C34212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.