| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 152.4 mm (6.000″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 1-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C58112)
$1.43
1/4" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F142)
$0.35
3/4″ Diameter, 6″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ34.6)
$6.54
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.3 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A30067 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ34.6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.