| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 152.4 mm (6.000″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
9/16" Diameter, 2-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ916.212)
$0.96
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1-5/8″ Length, Hexagon Head Bolt, Steel (2A-4639)
$1.02
3/4″ Diameter, 6″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ34.6)
$4.70
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.3 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A30112 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steel |
| Part # | H8FZ34.6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.