| Nominal Size | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 20.62 mm (0.812″) |
| Outer Diameter | 38.10 mm (1.500″) |
| Thickness | 3.175 mm (0.125″) |
3/4″ F436 Flat Washer, 1/8″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW834)
$0.56
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3.7 × 3.7 cm |
| Bin Location | A40073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW834 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.