| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
3/8″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-6)
$13.45
23 in stock
Less than 23 items left!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.9 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1462-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.