| Diameter | 9.525 mm (0.375″) |
|---|---|
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Thickness | 8.331 mm (0.328″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
3/8″ Diameter x 24 TPI, 21/64″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF38)
$0.47
89 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 1.8 × 1.1 cm |
| Bin Location | A10034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF38 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.