| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
5/8" Tube O.D, Brass Compression Sleeve (8685500)
$0.69
1/8″ Tube, Brass Split Compression Fitting, Air Shift Transmission Sleeve (860-2)
$0.51
3/8″ Tube O.D x 1/4″ MNPT, Brass Fitting, Compression 90° Male Pipe Elbow (69-6B)
$4.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 69-6B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.