| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-6B)
$4.45
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.2 × 1.6 cm |
| Bin Location | 00094074 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1469-6B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.