| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 45° Male Pipe Elbow (1474-6C)
$5.84
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1474-6C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.