| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Thickness | 8.33 mm (0.328″) |
| Material | Alloy Carbon Steel |
1/4″ Diameter x 20 TPI, 7/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ14)
$0.25
10mm Diameter, 8mm Thick, 17mm Wrench, Hi-Strength Hexagon Nut (NHM10.9C10)
$0.37
3/8″ Diameter, 0.3281″ Thickness, Hexagon Nut, C/Steel (NH8FZ38)
$0.11
118 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 1.7 × 0.9 cm |
| Bin Location | A30021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8FZ38 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.