| Diameter | 9.525 mm (0.375″) |
|---|---|
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Thickness | 8.559 mm (0.337″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
1/2″ Diameter x 13 TPI, 0.448″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCC12)
$0.79
3/8″ Diameter x 24 TPI, 0.337″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF38)
$0.31
67 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 1.7 × 0.8 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF38 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.