| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 57.15 mm (2.250″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ14.034)
$0.08
1/2" Diameter, 3" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.3)
$1.51
3/8″ Diameter, 2-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ38.214)
$0.47
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A30085 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ38.214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.