| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 76.20 mm (3.000″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
Spicer® 0.438″ Thread Size, 1.375″ Length, Drive Shaft Hex Bolt (7-73-122)
$1.30
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C121)
$1.50
3/8″ Diameter, 3″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.3)
$0.45
59 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.1 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A30086 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ38.3 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.