| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 127.0 mm (5.000″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
Spicer® 0.438″ Thread Size, 1.375″ Length, Drive Shaft Hex Bolt (7-73-122)
$1.30
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C121)
$1.50
3/8″ Diameter, 5″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.5)
$1.02
28 in stock
Less than 28 items left!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.7 × 0.8 × 0.8 cm |
| Bin Location | A30087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ38.5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.