| Diameter | 9.53 mm (0.375″) |
|---|---|
| Drive Size | 5.6 mm (0.219″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
3/8″ Diameter x 1″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC38.1)
$0.28
26 in stock
Less than 26 items left!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00058014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC38.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.