| Diameter | 9.53 mm (0.375″) |
|---|---|
| Drive Size | 7.95 mm (0.313″) |
| Length | 50.8 mm (2.000″) |
| Material | Stainless Steel |
#8 Diameter, 5/8″ Long, 32 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SC832.58)
$0.07
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
3/8″ Diameter, 2.0″ Long, 16 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC38.2)
$0.31
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00058033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC38.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.