| Diameter | 9.53 mm (0.375″) |
|---|---|
| Drive Size | 7.95 mm (0.313″) |
| Length | 152.4 mm (6.000″) |
| Material | Stainless Steel |
#10 Diameter, 0.5″ Long, 24 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC102412)
$0.11
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
3/8″ Diameter, 6.0″ Long, 16 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC38.6)
$2.74
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00058033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC38.6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.