| Nominal Size | 9.525 mm (0.375″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 10.31 mm (0.406″) |
| Outer Diameter | 20.62 mm (0.812″) |
| Thickness | 1.574 mm (0.062″) |
3/8″ F436 Flat Washer, 1/16″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW838)
$0.11
298 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.006 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | A40071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW838 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.