| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 1000 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
3/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-6D)
$3.17
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54-6D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.