| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.350 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 1000 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
3/8″ Male 45° SAE Flare x 1/4″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-6B)
$4.07
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 2.5 × 1.6 cm |
| Bin Location | 00094045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54-6B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.