| Nominal Size | 6.35 mm (0.375″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
20mm Nominal Size, 4mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM20)
$0.67
3/8″ Lock Washer, For Detroit Diesel (103321-A)
$2.69
3/8″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW838)
$0.11
72 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A40075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW838 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.