| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
3/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-6D)
$5.75
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00094072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-6D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.