| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 1000 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8″ Tube x 1/4″ Male NPT, Inverted Flare, Brass 90-Deg. Male Pipe Elbow (149-6B)
$2.52
30 in stock
Less than 30 items left!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00094107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 149-6B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.