| Hose Length | 91.4 cm (36.00″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 0.95 cm (0.375″) |
| Thread Size | 0.95 cm (0.375″) |
| Working Pressure | 225 psi / 15.5 bar |
| Hose Material | Rubber Hose |
| Application | Truck and Trailer |
3/8″ Inner Diameter, 36″ Length, 225 PSI, Air Brake Hose Assembly (HAB-6-36C)
$18.73
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | MEZ |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses / Tubes |
| Part # | HAB-6-36C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.