| Diameter | 7.92 mm (0.3125″) |
|---|---|
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Thickness | 6.73 mm (0.265″) |
| Material | Carbon Steel Type |
12mm Diameter, 10mm Thickness, Hexagon Nut (NHMM12)
$0.25
1/4″ Diameter, 0.2187″ Thickness, Hexagon Nut, C/Steel (NH8FZ14)
$0.06
5/16″ Diameter x 18 TPI, 17/64″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ516)
$0.50
278 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.3 × 1.3 × 0.6 cm |
| Bin Location | A10021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8CZ516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.