| Diameter | 7.92 mm (0.312″) |
|---|---|
| Length | 63.50 mm (2.500″) |
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ14.034)
$0.08
3/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.4)
$0.64
5/16″ Diameter, 2-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ516.212)
$0.31
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | A30083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ516.212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.