| Diameter | 7.92 mm (0.312″) |
|---|---|
| Length | 57.15 mm (2.250″) |
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 2-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ14.212)
$0.44
1/2" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.2)
$1.50
5/16″ Diameter, 2-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ516.214)
$0.29
70 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | A30083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ516.214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.