| Tube O.D | 3.96 mm (0.156″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 250 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
3/8″ Tube, DOT Push-to-Connect Fitting, Bulkhead Union, Brass (PC1477-6)
$15.86
1/4" Tube, DOT Brass Compression Union, Air Brake Fitting, For SAE J844D (1462-4)
$3.78
5/32″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupling (PC1462-5/32)
$10.70
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1462-5/32 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.