| Tube O.D | 3.96 mm (0.15″) |
|---|---|
| Male Pipe | 1.58 mm (0.062″) |
| Working Pressure | 250 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-4A)
$2.45
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-6C)
$7.68
5/32″ Tube x 1/16″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Pipe Connector, Brass (PC1468-5/32X1)
$6.31
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.1 × 1.1 cm |
| Bin Location | 00094083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1468-5/32X1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.