| Tube O.D | 4.06 mm (0.16″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 150 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
5/32″ Tube O.D x 1/8″ Male NPT, Air Shift Transmission Brass Male Pipe Connector (868-2-1/2A)
$5.25
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 868-2-1/2A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.