| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 650 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/4" Male 45° SAE Flare x 1/4" Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-4B)
$2.82
1/8″ Male 45° SAE Flare x 1/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-2A)
$25.19
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 2.1 × 2.1 cm |
| Bin Location | 00043101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54-10D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.