| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
5/8″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-10)
$21.27
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1462-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.