| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
3/4″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-12)
$37.91
5/32″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupling (PC1462-5/32)
$10.70
5/8″ Tube, DOT Push-to-Connect Fitting, Bulkhead Union, Brass (PC1477-10)
$35.15
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 1.4 × 1.4 cm |
| Bin Location | 00094093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1477-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.