| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Thickness | 14.19 mm (0.559″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
1″ Diameter x 8 TPI, 0.887″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCC1)
$1.31
5/8″ Diameter x 18 TPI, 0.559″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF58)
$1.25
61 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 1.5 cm |
| Bin Location | A10032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF58 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.