| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.1)
$0.36
1" Diameter, 6" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ1.6)
$18.62
5/8″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ58.1)
$0.62
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ58.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.