| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 203.2 mm (8.000″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
9/16" Diameter, 4-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ916.412)
$1.92
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1-5/8″ Length, Hexagon Head Bolt, Steel (2A-4639)
$1.02
5/8″ Diameter, 8″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ58.8)
$4.84
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.8 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ58.8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.