| Diameter | 6 mm (0.236″) |
|---|---|
| Wrench Size | 10 mm (0.393″) |
| Length | 45 mm (1.771″) |
| Material | Stainless Steel |
5/16″-18 Thread x 3/4″ Length, 304 Grade, Hex Cap Screw, Stainless Steel (1170053)
$0.50
6mm Diameter, 30mm Long, 10mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC109630)
$0.27
6mm Diameter, 45mm Long, 10mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC109645)
$0.46
31 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 1.1 × 1.1 cm |
| Bin Location | 00058042 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSMC109645 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.