| Nominal Size | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
1/4" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW814)
$0.25
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
7/16″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW8716)
$0.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | A40075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW8716 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.