| Diameter | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Wrench Size | 33.32 mm (1.312″) |
| Thickness | 19.71 mm (0.776″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
5/8″ Diameter x 11 TPI, 0.559″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCC58)
$1.86
7/8″ Diameter x 14 TPI, 0.776″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF78)
$0.90
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 1.9 cm |
| Bin Location | A10032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF78 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.