| Diameter | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Wrench Size | 31.75 mm (1.250″) |
| Thickness | 24.99 mm (0.984″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1/2″ Diameter x 20 TPI, 0.448″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF12)
$0.22
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
7/8″ Diameter, 0.984″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF78)
$1.64
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3.7 × 2.6 cm |
| Bin Location | A40095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF78 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.