| Diameter | 8 mm (0.315″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 14.8 mm (0.583″) |
| Inside Diameter | 8.1 mm (0.319″) |
| Thickness | 2 mm (0.079″) |
| Material | Stainless Steel |
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
20mm Nominal Size, 4mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM20)
$0.67
8mm Nominal Size, 2.0mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWMH8)
$0.50
37 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 0.2 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00058043 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWMH8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.