| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Wrench Size | 22.22 mm (0.875″) |
| Thickness | 12.29 mm (0.484″) |
| Material | Alloy Carbon Steel |
1/4″ Diameter x 20 TPI, 7/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ14)
$0.25
10mm Diameter, 8mm Thick, 17mm Wrench, Hi-Strength Hexagon Nut (NHM10.9C10)
$0.37
9/16″ Diameter, 0.4843″ Thickness, Hexagon Nut, C/Steel (NH8FZ916)
$0.37
38 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 1.2 cm |
| Bin Location | A30023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8FZ916 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.