| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Wrench Size | 20.62 mm (0.812″) |
| Thickness | 12.59 mm (0.496″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
5/8″ Diameter x 11 TPI, 0.559″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCC58)
$1.86
9/16″ Diameter x 18 TPI, 0.496″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF916)
$0.36
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 1.3 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF916 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.