| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Wrench Size | 22.22 mm (0.875″) |
| Thickness | 16.28 mm (0.641″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
3/4″ Diameter x 16 TPI, 0.665″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF34)
$1.50
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
9/16″ Diameter, 0.64″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF916)
$0.33
20 in stock
Only 20 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 1.7 cm |
| Bin Location | A40094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF916 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.