| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
|---|---|
| Flange Size | 50.8 mm (2.00″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Adapter Type | 90-Deg. Adapter |
Parker-Hannifin 1-1/4″ Hose I.D x 1-1/4″ SAE Code 61 Split Flange, 90° Elbow, Hydraulic Hose Fitting (21920-20-20)
$311.25
Gates® G60910-2424 Adapter, 90° Elbow, Code-61 O-Ring Flange to Male JIC Flare
$105.25
Anchor Fluid Power 1-1/2″ Male JIC x 2.0″ Code-62 Flange, 90-Deg. Elbow Adapter (690-24-32)
$148.43
Out of stock
Additional information
| Weight | 7.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.6 × 11.5 × 8 cm |
| Bin Location | 00093121 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 690-24-32 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.