| Size | Medium (M) |
|---|---|
| Length | 241 mm (9.5″) |
| Palm Thickness | 4.70-mil Thick |
| Cuff Style | Rolled Beaded |
| Hand Specific | Ambidextrous |
Grease Monkey® 1-Pack/ 50-pcs. Black 8mil Nitrile Gloves, Large (5555PF-L)
$19.68
Ansell® Hyflex® 15ga Foam Nitrile Coated Cut Resistant Gloves, Nylon Shell, Large (11-800-09)
$5.86
Ansell® Touch N Tuff® Nitrile Disposable Gloves, Powdered, Green, Medium Size (925008)
$46.77
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 × 8 cm |
| Bin Location | D22-02 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Protective Gear |
| Part # | 925008 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.