| Inside Diameter | 76.20 mm (3.00″) |
|---|---|
| Centerline Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Hose Type | CAC Hose Type |
| Reinforcement | 4-Ply Polyester |
Eaton Fuller® Transmission Cooler Hose Adapter Assembly – Pack of 2 (A-7494)
$51.97
Nelson 10" x 8" Hump Hose (89853K)
$404.68
Automann® 3″ I.D x 6″ Length – CAC Cold Side Charge Air Connector Hose, Silicone (561.16300)
$37.89
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 9 × 9 cm |
| Bin Location | 00046807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 561.16300 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.