| Diameter Range | 4.06″ – 4.38″ |
|---|---|
| Band Thickness | 0.787 mm (0.031″) |
| Bolt Size | 1/4″ x 28 |
| Torque Range | 60 in-lbs |
| Application | Universal |
Automann® 4.06″ – 4.38″ Diameter Range, H/D Spring Loaded T-Bolt Clamp, SS Band (561.230406)
$12.47
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 3 cm |
| Bin Location | END0007 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses / Tubes |
| Part # | 561.230406 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.