| Item Width | 9.000 mm (0.354″) |
|---|---|
| Bore Size | 15.00 mm (0.591″) |
| Outside Diameter | 32.00 mm (1.260″) |
NSK® 22mm I.D, 56mm O.D, Deep Groove Ball Bearing, Steel Cage Type (63/22DDU)
$21.50
NSK® 20mm I.D, 47mm O.D – Straight, Deep Groove Ball Bearing (6204DDU)
$19.36
BCA Bearings 0.591″ Bore, A3 Ball Bearing, Single Row Radial Design (102-CC)
$10.34
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 53 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00032101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 102-CC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.