Specification
| Tractor Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Trailer Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Exhaust Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Mounting Hole (4) | 6.985 mm (0.275″) |
| Trip Pressure | 30 ± 10 PSI / 35 ± 10 PSI |
Haldex® 4-Port Delivery, Multi-Function RT4 Trailer Spring – Brake Control Valve (KN26020)
$376.00
Bendix® 2-Port Delivery, Reman QR-1 Quick Release – Coreless Brake Valve (OR229860X)
$48.25
$612.81
1 in stock
| Tractor Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Trailer Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Exhaust Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Mounting Hole (4) | 6.985 mm (0.275″) |
| Trip Pressure | 30 ± 10 PSI / 35 ± 10 PSI |
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14 cm |
| Bin Location | 00034225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Air System |
| Part # | 800516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.